Aktualnosti

Provedba nacionalnog projekta Mama, budi zdrava po drugi put u našoj školi

U petak 13. listopada učenici prvih razreda uz pojačanje nekoliko učenika 2.a razreda sudjelovali su u nacionalnom projektu Mama, budi zdrava.  Tijekom ružičastoga listopada svake godine sve veći broj odgojno-obrazovnih ustanova priključuje se javnozdravstvenoj kampanji kojom se senzibilizira učenike o važnosti prevencije raka dojke.

Pokrovitelj je projekta  Ministarstva znanosti i obrazovanja uz podršku Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje, a projekt je dobitnik nagrade Europske komisije EU Health Award u kategoriji prevencije.

Koordinatorica za provedbu u školi je nastavnica M. Petrović, a tehničku podršku pružila je knjižničarka A. Baiutti, kao i školski domar i naše čistačice.

Drugu godinu zaredom učenici naše škole poslali su jasnu poruku svojim, ali i svim ostalim majka: Mama, budi zdrava!

objavio: Mirela Petrović   datum: 4. 11. 2023.