Aktualnosti

Održano Županijsko stručno vijeće nastavnika engleskog jezika

Industrijsko-obrtnička škola ponovno je bila domaćin Županijskog stručnog vijeća nastavnika Engleskoga jezika. Prvi stručni skup ove školske godine održan je 16. studenog 2023. u organizaciji voditeljice ŽSV profesorice Slađane Adamović.

Na skupu je sudjelovalo 15-ak nastavnika, a sve prisutne je pozdravio i zaželio im uspješan rad ravnatelj I. Vrbik.

Aktualne teme  skupa obradili su i popratili predavanjima i radionicama troje nastavnika. Prvo predavanje pod nazivom Vrednovanje uporabe jezika kroz provjeru vještine pisanje (a da nije sastavak) održala je profesorica Alma Škiljić koja je podijelila korisne savjete o vrednovanju jezika u skladu s pravilima Kurikula.

Virtualno se skupu pridružio profesor i voditelj Županijskog aktiva Koprivničko-križevačke županije Sven Tintor i predstavio drugu temu pod nazivom Connecting culture and language. Skup je svojim predavanjem i radionicom pod nazivom Gifted students – what to do with them? zatvorila Maja Ivanković Polak koja je članove vijeća upoznala s mnogim korisnim metodama i pristupom nadarenim učenicima. Sudionici su u ugodnoj atmosferi razmijenili iskustva i primjere dobre prakse te, kao i uvijek, naučili nešto novo i primjenjivo u praksi.

Slađana Adamović, prof.

objavio: Mirela Petrović   datum: 26. 11. 2023.