Aktualnosti

Školski projekt: Read Your Way to Better English - Čitateljski klub modernog doba

Početkom listopada 2023. godine, sedmorica učenika Industrijsko-obrtničke škole Sisak uključili su se u školski projekt pod nazivom Read Your Way to Better English – Čitateljski klub modernoga doba. Učenici koji sudjeluju u projektu su: Jakov Čiča (1.b), Nikola Cvetojević, Mateo Faletar, Dominik Terzić (2.b), Matija Formanjuk (2.c), Mihael Brandić (2.d) i Leon Brandić (3c).

Projekt je pokrenut prošle školske godine kao pilot projekt u nekoliko škola Zagrebačke i Međimurske županije, na inicijativu izdavačke kuće Profil-Klett u suradnji sa stranim izdavačem Oxford University Press te je izazvao velik interes učenika i nastavnika diljem Hrvatske. U našoj školi projekt je prvi put predstavljen u ožujku 2023. godine na Županijskom stručnom vijeću nastavnika Engleskoga jezika Sisačko-moslavačke županije i ove godine proširen je po školama u cijeloj Hrvatskoj. Prepoznat je kao vrlo vrijedan izvor učenja engleskoga jezika i nadopuna redovnoj nastavi za učenike koji žele znati više te unaprijediti svoje jezično-komunikacijske vještine na stranom jeziku. Pristupne kodove za osmomjesečno korištenje digitalne knjižnice za učenike i dvije nastavnice omogućila je i financirala Sisačko-moslavačka županija. Škola je za učenike osigurala tablete, koje su zadužili na korištenje tijekom trajanja projekta.

Učenici će čitati različita djela prilagođena njihovom stupnju znanja engleskog jezika,

istraživati digitalnu knjižnicu, upoznavati različite književne žanrove, odabirati naslove čije će dijelove pročitati i potom interpretirati kroz grupne diskusije te će se na taj će način upoznati s različitim književnim žanrovima, tematikama i autorima o kojima će dati svoje mišljenje i iznijeti svoje stavove. Na ovaj način unaprijedit će i svoje informatičko znanje prilikom korištenja digitalnih alata.

Sastanci i radionice našeg čitateljskog kluba održavat će se jednom mjesečno i prema potrebama učenika, a neki zadatci moći će se odraditi i u sklopu redovne nastave Engleskoga jezika.

Prva radionica održana je u petak 27. listopada 2023. godine u školskoj knjižnici. Učenici su razgovarali s nastavnicama o pročitanome djelu Beauty and the Beast i rješavali različite zadatke za provjeru čitanja s razumijevanjem, iskazujući svoje zadovoljstvo i pokazujući velik interes za ovakav pristup učenju.

Nikolina Vukančić, prof. i Slađana Adamović, prof.

20231027_140741.jpg (932.50 KB)
20231027_140750.jpg (730.10 KB)
20231027_140838.jpg (615.10 KB)
IMG-20231027-WA0004.jpg (267.72 KB)
IMG-20231027-WA0007.jpg (282.09 KB)
IMG-20231027-WA0009.jpg (182.99 KB)

objavio: Mirela Petrović   datum: 2. 11. 2023.