Osmijeh jedan, zdravlja vrijedan

Svjetski dan činjenja dobrih djela, na inicijativu filantrope i poslovne žene Shari Arison iz Izraela,  pokrenula je 2007. godine međunarodna organizacija Good Deeds Day. Danas je to postao globalni događaj u više od 100 zemalja svijeta koja okuplja preko 3,9 milijuna volontera. Glavna je misija ovog humanitarnog projekta činiti dobro!

Učenici i djelatnici Industrijsko-obrtničke škole Sisak u sklopu projekta sakupili su igračke i poklonili ih Odjelu za pedijatriju Opće bolnice dr. Ivo Pedišić  Sisak. Djelatnici Odjela moći će pokloniti igračke djeci koja su na liječenju u bolnici, dolaze na preglede ili su otpuštaju iz bolnice kako bi im boravak u bolnici bio ugodniji kao i sjećanje na bolnicu.

IOŠ Sisak je Općoj bolnici poklonila i dva laptopa za potrebe Odjela pedijatrije. Njima će se moći služiti djeca koja borave u bolnici, pisati domaću zadaću, vježbati, igrati igrice.

Ciljevi našeg projekta Osmijeh jedan, zdravlja vrijedan bili su:

Ø  razveseliti najmlađe koji dođu ili borave u bolnici te im smanjiti stres,

Ø  činiti dobra djela i razvijati suosjećanje prema ranjivim skupinama,

Ø  širiti pozitivnu energiju i zajedništvo.

U humanitarni projekt  uključilo se 30 učenika i djelatnika škole: Aleksandar M., Leon Š., Gabriel M., Josip J., Leon M., Josip M.,  Jurica G., Marko K., Leo M., Mihael M., Erik N., Marino O., Ivan V., Marija K., Ana B., Marina H., Marko Č., Mirela P., Marina S., Krešo V., Matija C., Oriana Z., Stjepko B., Ivanka P., Ankica I. , Vladislava R., Ivka O., Ksenija M., Renata P. i Mirjana B.

Svjetski dan dobrih djela širi pozitivnu energiju diljem svijeta te je odskočna daska za činiti dobro tijekom cijele godine.

Marija Kosić

objavio: Mirela Petrović   datum: 25. 4. 2023.