Sudjelovanje u Nacionalnoj kampanju sadnje stabala u Hrvatskoj

Učenici i djelatnici  Industrijsko-obrtničke škole  Sisak sudjelovali su u Nacionalnoj  kampanju sadnje stabala u Hrvatskoj koja se provodi od 1. -  7.3. 2021. u suradnji s Udrugom za zaštitu okoliša “Zasadi stablo, ne budi panj!”.

Kampanja se provodi s ciljem razvijanja ekološke svijesti o klimatskim promjenama te stvaranja kolektivnog zadovoljstva zbog aktivnosti usmjerene na očuvanje okoliša.

Školska sportska dvorana "Brezovica" okružena je zelenim površinama pa je na njima u akciji 2. ožujka 2021.  zasađeno  11 sadnica voćki (kruške, jabuke, trešnje i oskoruše).

U akciji su uz djelatnike i učenike IOŠ Sisak (3.c -CNC operateri, dio učenika 3.a- automehatroničari i elektoinstalateri,  nastavnici Marijana Ostić, Martina Labaš , Iva Balaško; djelatnici školske sportske dvorane Zdenko Golem, Ivanka Papić i Željka Perić,  tajnica Škole Mirjana Bistrički, pedagoginja Marina Hren)  sudjelovali i djelatnici FINE Sisak, Martina Curić Cavrić, Snježana Matijašević-Kovljanić, Petra Jurašinović i Dalibor Andres  te odgovorna osoba za provedenu ekološku aktivnost , ravnatelj dr.sc. Ivan Vrbik.

Aktivnost i cijelo događanje dokumentirano je fotografijama (vidi prilog!), a sam prostor sadnje označen je na mapi Akcije: Zasadi stablo, ne budi panj!

Pogledajte link: https://panj.crogis.hr/.

objavio: Ivan Vrbik   datum: 3. 3. 2021.