IOŠ Sisak u Noći knjige

Obljetnica hrvatskoglagoljske početnice 1527.g.

Industrijsko – obrtnička škola Sisak sudjeluje u Noći knjige izložbom koja prati obljetnicu izdanja prve hrvatskoglagoljske početnice 1527.g .Uz pretisak glagoljkog izdanja na izložbi u NKČ Vlado Gotovac Sisak izloženi su i učenički glagoljski uratci.

Ideja je bila povezati nastavu Hrvatskoga jezika i Praktične nastave, spojiti naizgled nespojivo. Učenici se na satovima Hrvatskoga jezika upoznaju s poviješću i pojavom glagoljice na hrvatskom tlu, a zatim na Tehničkom crtanju (ručno ili digitalnim alatima) izrađuju nacrte za buduću izradu glagoljskih slova od metala, metalnih cijevi, žice, stiropora.

Izradom  predmeta ( glagoljaški natpisi, igra memory, inicijali, pojedinačna slova) učenici ostvaruju ishode  Praktične nastave,  a predmeti imaju  didaktičnu  ulogu na satovima Hrvatskoga jezika, javnosti su pokazani tijekom Dana hrvatskoga jezika u Narodnoj knjižnici i čitaonici Sisak, originalni su dar dragim školskim gostima i bivšim učenicima i djelatnicima.

NKC_Vlado_Gotovac_Sisak_-glagoljica_-2.pdf (19.17 MB)

objavio: Mirjana Bistrički   datum: 20. 4. 2022.